Diyarbakır Newroz programı belli oldu

Serkan Akdemir

DİYARBAKIR – Demokratik Toplum Kongresi, 21 Mart Cumartesi günü Diyarbakır’da yapılacak Newroz kutlamalarının startını verdi.

Diyarbakır’da Newroz “Nevruz” heyecanı şimdiden başlamış durumda. Demokratik Toplum Kongresi “DTK” Newroz startını verdi. Diyarbakır’da 21 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Nevruz kutlamaları için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Demokratik Toplum Kongresi, Afrika’dan Latin Amerika ülkelerine kadar birçok aydın,siyasetçi,yazar,medya mensubu ve çok sayıda sanatçıyı Diyarbakır’da düzenlenecek Newroz kutlamalarına davet etti.

Demokratik Toplum Kongresi, 21 Mart tarihinde Diyarbakır’da düzenlenecek Newroz etkinliği için basın mensupları ile bir araya geldi. Bir otelde yapılan basın toplantısında Diyarbakır DBP İl Eşbaşkanı Ali Şimşek,Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gülten Kışanak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Diyarbakır Newroz Tertip Komitesi Başkanı ve DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, geçmiş yıllarda Diyarbakır’da düzenlenen Newroz etkinliklerine dikkat çekip 2013 yılında yapılan çağrıyı hatırlatarak “Newroz kutlamasının barış,kardeşlik ve Kürt sorununun çözümü hakkında çok önemli bir sayfa açtı, Kürtlerin en büyük direniş ruhuyla sahiplendiği 2015 Newrozunu kutluyoruz” dedi.

Kışanak yaptığı açıklamada “2015 Newrozunun tarihe not düşüreceğini belirtip, 2015 Newrozunu kutluyoruz” dedi.

Görüntülü mesaj olacak mı?

Medya mensuplarının “İmralı’dan görüntülü mesaj olacak mı?” sorusuna Newroz Tertip Komitesi Başkanı ve DTK Daimi Meclis üyesi Seydi Fırat, halkın bu yönde bir beklentisi var, ama henüz net bir bilgi yok” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir