Biden Obama dönemindeki bürokratlarla çalışacak

Serkan Akdemir

HABER MERKEZİ – ABD’nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden, Barack Obama döneminde görev yapmış eski diplomatları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlar için aday gösterdi.

ABD’nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden, Barack Obama döneminde görev yapmış eski diplomatları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlar için aday gösterdi. 20 Ocak’ta yemin ederek göreve başlayacak olan Biden, Dışişleri Bakanlığındaki bazı pozisyonlar için yeni adaylarını açıkladı.

Biden, Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevi için Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi Wendy Sherman’ı, Siyasi İşlerden Sorumlu Bakanlık Müsteşarlığı için de Victoria Nuland’ı aday gösterdi.

Sherman, Obama’nın ikinci döneminde 2015 yılında İran’la nükleer müzakereleri ABD adına yürüten ekibin başındaki başmüzakereciydi.

Nuland ise Ukrayna krizinin yaşandığı dönemde ABD Dışişleri Bakanlığında Avrupa İşlerinden Sorumlu Müsteşar olarak görev yapıyordu.

Öte yandan Brian McKeon İdari İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı pozisyonu için belirlenirken, Obama döneminde Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyinde önemli görevler üstlenen Ned Price ise bakanlık sözcüsü olarak belirlendi.

One thought on “Biden Obama dönemindeki bürokratlarla çalışacak

  • 31 Ocak 2021 tarihinde, saat 00:40
    Permalink

    ya ben bu bideni hiç sevmedim hiç bi bok yapmıyor

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir