Deniz Poyraz kadınların omuzlarında

HABER MERKEZİ – Katledilen Deniz Poyraz’ın cenazesi omuzlayan kadınlar, Buca Mezarlığı’na doğru yürüyüşe geçti.

Halkların Demokratik Partisi’ne saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın cenazesi Kadifekale Camii’nde düzenlenen tören ardından sloganlar eşliğinde Buca Kaynaklar Mezarlığı’na doğru yürüyüşe geçti. Binlerce kişi “Denize sözümüz var, barış gelecek”, “Hepimiz Deniz’i, hepimiz HDP’liyiz” dövizleri ve “HDP halktır, halk burada”, “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Katil devlet hesap verecek”, “Biji Serok Apo” sloganlarıyla yürüdü. Polisin engellemelerine rağmen yürüyüşe geçti.

Ellerindeki dövizler tutan kitle zaman zaman TOMA ve polisin önüne geçerek protesto etti.

KADINLAR ÖNCÜLÜK ETTİ

Kadifekale’den Buca’ya doğru ellerinde dövizlerle yürüyen kitleye kadınlar öncülük etti. Kitlenin yürüyüşüne mahallede bulunan yurttaşlarda evlerinden alkış ve zafer işaretleriyle destek verdi. Araçlarla oluşturulan konvoya da yurttaşlar alkışlarla destek verdi. Yürüyüş sırasında genç bir kadının “Bugün Deniz’in düğünüdür, gelin gelin bugün Deniz’in düğünüdür” sözleri de dikkat çekti.

Poyraz’ı sonsuzluğa uğurlamak için gelen binler Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği otobüslerle Buca Kaynaklar Mezarlığı’na doğru yola çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir