Soylu’ya hakaret soruşturması şüphelisi, Erdoğan’a hakaretten tutuklandı

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “hakaret ettiği” gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan E.E., Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “hakaret ettiği” gerekçesiyle tutuklandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında “Kamu Görevlisine Hakaret” suçundan soruşturma açılan E.E. tutuklandı. Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınan E.E., emniyet işlemlerinin ardından sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda annesi ile olan fotoğrafı altında küfür eden şahsın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki göstermişti. Soylu, “45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir